Головна / Війна в Україні / Макрон вважає, що росія вже "геополітично програла" війну

Макрон вважає, що росія вже "геополітично програла" війну

Макрон вважає, що росія вже "геополітично програла" війну

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що росія вже «геополітично програла» війну в Україні та перетворюється на державу-васала Китаю. Про це повідомляє The Guardian

"Де-факто вона увійшла у форму підпорядкування Китаю та втратила доступ до Балтії, що було критично важливим, оскільки це спонукало Швецію та Фінляндію до рішення приєднатися до НАТО… Це було неможливо уявити ще два роки тому. Тому це вже геополітична поразка", — сказав Макрон в інтерв`ю газеті Opinion.

Він наголосив, що для того, щоб рф програла війну, Україні потрібно допомогти у майбутньому контрнаступі.

"Давайте прояснимо, росія не повинна виграти цю війну військовим шляхом. Тому від нас залежить, як допомогти українцям у їхньому контрнаступі, як підготувати питання гарантій безпеки на переговорах, які неминуче відбудуться", – сказав він.

Також Макрон зазначив, що європейська архітектура безпеки повинна буде повністю захищати Україну.

"Я завжди казав, що зрештою європейська архітектура безпеки повинна буде повністю захищати Україну. Але вона також повинна передбачати неконфронтацію з росією та відновлення стійкого балансу сил», – додав він, сказавши: "Але ще багато кроків потрібно зробити, перш ніж ми дійдемо до цього".

Раніше французькі ЗМІ писали, що президент України Володимир Зеленський у неділю після завершення візиту до Німеччини може прибути до Парижа.

Читайте також:

Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.

Популярні новини
Останні новини
Подивитись всі новини