ЗМІ та громадські організації закликають розширити доступ журналістів до Ради
Профільні громадські організації та українські медіа закликали вдосконалити доступ журналістів до діяльності Верховної Ради України.
Джерело: рух "ЧЕСНО"
Деталі: Журналісти зазначають, попри те, що у 2024 році частині представників ЗМІ відновили частковий доступ до будівлі парламенту, медіа й надалі обмежені у доступі в кулуари ВРУ та у ложі преси, натомість працюють лише у пресцентрі.
Дослівно: "Відсутність журналістів у стінах Верховної Ради та онлайн-трансляцій засідань не лише погіршує доступ до інформації, а й впливає на ефективність роботи парламентарів. Раніше журналісти відігравали одну із ключових ролей у підвищенні прозорості ухвалення рішень і запобіганні корупційним ризикам. Обмеження доступу журналістів до парламенту та народних депутатів значно послабило зв'язок між парламентом і громадськістю, що створює ризики зниження довіри до демократичних інститутів".
Медійники також наводять опитування, що проводилося соціологічною службою Центра Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. Згідно з ним, понад 50% громадян України вважають, що відкритість парламенту залежить від присутності журналістів у кулуарах або ложах для преси, що випереджає навіть онлайн-трансляції засідань.
Серед рекомендацій журналістів:
- розширити доступ журналістів до засідань парламенту і комітетів;
- удосконалити процедури акредитації з прозорими критеріями;
- забезпечити рівні умови доступу для всіх медіа, включно з регіональними та незалежними виданнями.
Рекомендації надішлють депутатам, що працюють у профільних комітетах, та представникам керівництва парламенту.
Такі вимоги підтримують:
- Рух "ЧЕСНО"
- Bihus.info
- Українська правда
- Інститут масової інформації
- "Детектор медіа"
- ГО "Центр протидії корупції"
- ГО "Центр спільних дій"
- "Вокс Україна"
- "Главком"
- Антикорупційний центр "Межа"
Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.