Головна / Політика / Вступ України в НАТО: Зеленський та Шольц підписали спільну декларацію

Вступ України в НАТО: Зеленський та Шольц підписали спільну декларацію

Вступ України в НАТО: Зеленський та Шольц підписали спільну декларацію

Президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали спільну декларацію, у якій Берлін висловлює підтримку руху України до членства в НАТО.

Про це повідомляє Офіс президента.

У документі Німеччина заявила про підтримку України "на її шляху, визначеному Бухарестською декларацію". 

"Україна та Німеччина з нетерпінням очікують на розв’язання цих питань на Саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року", – додає німецько-український документ. Що стосується євроінтеграції, Німеччина "рішуче підтримує Україну в її зусиллях з реформування та у виконанні вимог, необхідних для початку переговорів про вступ, а також із нетерпінням очікує на звіт Європейської комісії в межах пакета заходів щодо розширення восени 2023 року", — йдеться у документі.

Крім того, ФРН обіцяє надавати Україні політичну, гуманітарну, військову підтримку у зв’язку з російською агресією "стільки, скільки необхідно" у різних форматах.

Також, згідно з декларацією, сторони погоджуються з необхідністю посилювати колективний тиск на Росію за допомогою санкцій та боротьби з обходом санкцій, як і боротися з негативними наслідками війни у світі. Україна й Німеччина зазначають, що разом із партнерами продовжать розробляти механізми компенсацій за збитки, завдані російською агресією, у тому числі дослідять варіанти використання заморожених російських активів. 

До того ж Німеччина висловлює готовність брати участь у відбудові України у співпраці з іншими країнами, відзначають роль Берліна у модернізації та відновленні українського енергетичного сектора.

Читайте також:

Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.

Популярні новини
Останні новини
Подивитись всі новини