Головна / Військова допомога / Тип боєприпасів, які отримають ЗСУ для Leopard 1 і М-55S, визначить ефективність в бою

Тип боєприпасів, які отримають ЗСУ для Leopard 1 і М-55S, визначить ефективність в бою

2023/04/23 - 22:05
Тип боєприпасів, які отримають ЗСУ для Leopard 1 і М-55S, визначить ефективність в бою

Україна отримає від західних партнерів лише сотню сучасних танків, тоді як переважну більшість допомоги складають старі німецькі танки Leopard 1 і словенські М-55S.

Однак, різницю на полі бою робитимуть не танки, а снаряди, якими вони стрілятимуть. 

Про це у своєму матеріалі пише obozrevatel з посиланням на Forbes.

Журналісти видання припускають, що ЗСУ можуть отримати сучасні німецькі боєприпаси DM63, якими стріляли ці танки, коли були на озброєнні західних армій.

Журналісти Forbes підрахували, що Україна отримає лише 71 танк Leopard 2 від своїх європейських союзників і 31 танк M1 Abrams від США – тобто, лише сотню танків для армії, якій потрібно їх більше тисячі для оснащення всіх своїх бронетанкових батальйонів. 

А тим часом більшість в ЗСУ продовжують складати колишні радянські типи танків, які були повернуті з довготривалого зберігання або захоплені у росіян. Плюс Україна вже отримала 28 танків М-55S від Словенії і отримає щонайменше 100 старих танків Leopard 1 від німецько-нідерландсько-данського консорціуму.

Forbes звертає увагу, що танки Leopard 1 і М-55S оснащені не дуже потужною 105-міліметровою гарматою L7 британського виробництва.

"L7 не може пробити тисячу міліметрів сталі і зрівнятися в потужності з новішими 120-міліметровими системами, встановленими на більш сучасних танках. Але з правильним снарядом вона може наблизитись до цього", – пояснює видання.

Разом з тим, звертають увагу журналісти, що ніхто не знає, якими саме 105-міліметровими танковими боєприпасами Україна планує озброїти свої Leopard 1 і М-55S, тоді як це може зробити різницю. Вони не виключають, що передача танків М-55S також включала і сучасні боєприпаси DM63, якими вони були озброєні танки, коли ними користувалася армія Словенії.

"DM63 – це німецька копія ізраїльського снаряду M426 вагою 18 кілограмів.

Це снаряди з "диверсійним" викидом. Тобто снаряди з вольфрамовим  дротиком містяться у своєрідному кейсі. Порох вибухає, снаряд вилітає зі ствола, кейс відлітає, а дротик впивається в ціль, мов гіперзвукова голка. Товщина броні, яку може пробити DM63 залежить від дальності польоту і кута нахилу до цілі", – пише Forbes.

Німецький танковий снаряд DM63

Видання наводить приклад армії Тайваню, яка використовує DM63 в поєднанні зі своїми танками CM-11. Тайванці стверджують, що максимальне проникнення цих снарядів становить 600 міліметрів на типових бойових дистанціях від 1000 до 2000 метрів.

"Цього може вистачити, щоб пробити лобову броню російського танка Т-72 старших поколінь. Більш новим Т-72Б3 снаряд DM63 може завдати значної шкоди без фактичного знищення", – пояснює Forbes.

Також видання розглядає й альтернативи снарядам DM63, зокрема, американські.

"США озброюють свої мобільні бойові машини диверсійними боєприпасами М900, які також можуть пробити близько 600 міліметрів броні. Але пробивний елемент M900 виготовлений зі збідненого урану, який американський уряд не експортує навіть своїм найближчим союзникам", – пише видання.

Водночас воно нагадує, що цього місяця уряд США пообіцяв українському уряду невизначену кількість 105-міліметрових танкових боєприпасів. 

"Швидше за все, це не М900. А відтак це можуть бути вольфрамові диверсійні снаряди, які американська фірма General Dynamics виробляє на експорт. Втім, ці снаряди C76A1 пробивають лише 400 міліметрів броні, як і аналогічні M1060A2 від французької компанії Nexter. Різниця між найкращим снарядом DM63 і менш ефективними альтернативами - це сотні міліметрів пробитої броні. В умовах бою між українським Leopard 1 або М-55С і російським танком ці сотні міліметрів можуть стати межею між життям і смертю для одного з екіпажів", – розмірковує Forbes.

Видання робить висновок про важливість боєприпасів, які Україні надають союзники разом з танками. Але так як російська розвідка теж хотіла б знати, з чим танки РФ можуть зіштовхнутися на полі бою, то воно не радить очікувати, що цю інформацію буде розголошено.

Читайте також:

Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.

Популярні новини
Останні новини
Подивитись всі новини