Головна / Військова допомога / Британія передала 14 бойових танків Challenger 2 для ЗСУ

Британія передала 14 бойових танків Challenger 2 для ЗСУ

2023/04/18 - 23:16
Британія передала 14 бойових танків Challenger 2 для ЗСУ

– Велика Британія подарувала Збройним силам України Україні 14 могутніх танків Challenger 2, які британська армія підготувала для експлуатації

Джерело: Ministry of Defence

Давайте згадаємо, що відомо про Challenger 2:

 

Танк Великої Британії Challenger 2: Неперевершений Чемпіон Бронетехніки

Історія танка Challenger 2

Танк Challenger 2 є найсучаснішим бойовим танком Великої Британії, який займає чільне місце серед танків NATO. Цей танк був розроблений компанією Vickers Defence Systems (тепер BAE Systems Land & Armaments) та був введений в експлуатацію в 1998 році.

Технічні характеристики танка Challenger 2

Танк Challenger 2 має відмінні технічні характеристики, які дозволяють йому бути одним з найкращих бойових машин світу. Ось деякі з них:

 • Броня танка: Challenger 2 оснащений унікальною композитною бронею Dorchester, що забезпечує надійний захист від протитанкових засобів. Броня Dorchester здатна витримати прямі влучення від більшості сучасних протитанкових ракет та снарядів.
 • Озброєння: Основне озброєння танка Challenger 2 - це 120-мм гладкоствольна гармата L30A1, яка може стріляти як бронебійними снарядами, так і кумулятивними. Додаткове озброєння включає в себе дві 7,62-мм кулемети, один з яких спарений з гарматою, а другий встановлений на даху вежі.
 • Двигун та ходова частина: Танк Challenger 2 обладнаний двигуном Perkins CV12-6A, що розвиває потужність 1200 к.с. Це дозволяє танку розвивати максимальну швидкість до 59 км/год на шосе та 40 км/год в режимі позашляхового руху.

Експлуатація танка Challenger 2

Танк Challenger 2 використовується в арміях Великої Британії та Оману. Відтоді він став основним бойовим танком королівських військ.

Challenger 2 довів свою ефективність та надійність під час бойових дій в Іраку та Афганістані.

Модернізація танка Challenger 2

Відтоді, як танк Challenger 2 був введений в експлуатацію, він пройшов кілька етапів модернізації. Ось деякі з них:

 • Модернізація пожежно-керуючої системи: У 2010 році була розпочата програма модернізації пожежно-керуючої системи (FCS) танка. Нова система FCS включає в себе нічний тепловізійний приціл, що значно поліпшує бойові можливості танка в нічний час.
 • Установка системи активного захисту: На танки Challenger 2 було встановлено систему активного захисту Trophy, розроблену ізраїльською компанією Rafael. Ця система забезпечує ефективний захист танка від протитанкових ракет та керованих снарядів.
 • Покращення мобільності та ергономіки: В рамках програми модернізації було покращено мобільність танка шляхом встановлення нових гусениць та поліпшення ходової частини. Також були внесені покращення в ергономіку водійського місця та вежі.

Майбутнє танка Challenger 2

На сьогоднішній день танк Challenger 2 продовжує бути одним з найкращих бойових танків у світі. Однак, зростання технологічних можливостей сучасної бронетехніки може змусити Велику Британію розглянути розробку нового танка, який би забезпечив її армію відповідним рівнем бойової потужності у майбутньому. Проте, наразі Велика Британія планує продовжувати експлуатацію та модернізацію танка Challenger 2 до 2035 року, що свідчить про високу довіру до цієї бойової машини.

Чому Challenger 2 є визнаним лідером бронетехніки?

 1. Неперевершена броня: Унікальна композитна броня Dorchester, що захищає танк Challenger 2, є однією з найкращих у світі. Це забезпечує танку відмінний захист від сучасних протитанкових засобів.
 2. Потужне озброєння: 120-мм гладкоствольна гармата L30A1 дає можливість Challenger 2 ефективно знищувати ворожі броньовані цілі на відстані до 5 км.
 3. Висока маневреність та мобільність: Завдяки потужному двигуну та оптимізованій ходовій частині, танк Challenger 2 може розвивати високі швидкості на різних ділянках місцевості.
 4. Надійність та витривалість: Випробування на полігоні та в бойових умовах показали, що танк Challenger 2 забезпечує надійний захист екіпажу та відмінні бойові якості.
 5. Модульна конструкція: Сучасна модульна конструкція танка Challenger 2 дозволяє легко модернізувати та замінювати окремі вузли та компоненти, що сприяє подальшому розвитку та удосконаленню бойової машини.
Читайте також:

Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.

Популярні новини
Останні новини
Подивитись всі новини