Головна / Боррель закликав до військово-морського патрулювання в Тайванській протоці

Боррель закликав до військово-морського патрулювання в Тайванській протоці

2023/04/23 - 20:27
Боррель закликав до військово-морського патрулювання в Тайванській протоці

Керівник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Жозеп Боррель закликав військово-морські сили Євросоюзу патрулювати Тайванську протоку в якості демонстрації прихильності.

Про це він написав у статті, опублікованій в Journal Du Dimanche

Джерело "Європейська правда".

Жозеп Боррель заявив, що Європа повинна бути дуже присутня в регіоні і що це питання стосується континенту "в економічному, комерційному і технологічному плані".

"Європа повинна бути дуже присутня в цьому питанні, яке стосується нас економічно, комерційно і технологічно. Ось чому я закликаю європейські військово-морські сили патрулювати Тайванську протоку, щоб продемонструвати прихильність Європи свободі судноплавства в цьому абсолютно важливому регіоні" – наголосив він.

"Водночас ми повинні бути пильними щодо провокацій і надмірних торгів. Переважна більшість тайванського народу вважає, що мирний статус-кво є найбільш прийнятним рішенням. Тому давайте будемо твердими у дотриманні цього принципу" – додав Боррель.

Його слова перегукуються з коментарями, які він зробив під час дебатів щодо Китаю в Європейському парламенті у вівторок.

"Тайвань, безумовно, є частиною нашого геостратегічного периметру, який гарантує мир", – сказав тоді Боррель.

"Не тільки з моральних міркувань дії проти Тайваню повинні бути обов'язково відкинуті. Це також тому, що в економічному плані це було б надзвичайно серйозно для нас, оскільки Тайвань відіграє стратегічну роль у виробництві найсучасніших напівпровідників", – сказав він.

Заклик Борреля до військово-морського патрулювання з'явився через два тижні після того, як Китай розпочав триденні навчання навколо Тайваню, імітуючи цілеспрямовані удари і блокаду острова.

Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.

Популярні новини
Останні новини
Подивитись всі новини