ЗМІ: У Німеччині перевіряють участь військових у змаганнях із армією РФ
Міноборони Німеччини перевіряє інформацію про те, що солдати країни могли брати участь у змагання, де також була присутня російська армія.
Джерело: Bild, "Європейська правда"
Деталі: Як розповіло видання, наприкінці лютого 2024 року в Бангладеш відбулися змагання зі стрільби з лука, які організувала Міжнародна військово-спортивна асоціація (CISM).
На знімку помітили російських військових, які стоять поруч з головою німецької делегації підполковником Крістіаном Лютцкендорфом.
Як зазначили журналісти, Литва різко розкритикувала дії Міноборони Німеччини, а сама країна, як відомо, з 2022 року бойкотує змагання, де беруть участь росіяни.
Представник департаменту Гібридних загроз Міноборони Литви вважає, що своєю участю у змаганнях РФ домагається міжнародного визнання на тлі санкцій.
"Незбагненно, що Німеччина та інші країни на третьому році війни все ще діють так, ніби агресивної війни Росії проти наших східних сусідів не існує", – заявив представник Литви.
У Міноборони Німеччини у коментарі виданню Bild заявили, що провели бесіду з відповідальними людьми та винесли попередження німецьким військовим. Як зазначили, учасникам змагань дали зрозуміти, що такі фото "неприйнятні".
Однак журналісти провели дослідження та виявили, що німецькі солдати взяли участь ще у двох заходах разом із росіянами: на 79 Генасамблеї CISM у травні 2024 року в Танзанії та чемпіонаті організації з баскетболу у червні в Сербії.
Були опубліковані відповідні фото, де видно німецьких солдатів.
Видання подало запит до Міноборони Німеччини, в якому відповіли, що ще влітку розпочали перевірку участі німецьких солдатів у змаганнях разом із російськими та білоруськими військовими.
Бундесвер пообіцяв, що якщо факт підтвердять, то участь буде "принципово скасовано".
Зауважимо, що російських та білоруських спортсменів не допускають до міжнародних змагань, якщо вони підтримують війну РФ проти України. Проте на деяких змаганнях їм дозволена участь під нейтральним прапором.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що попри санкції, у 2023 році німецькі компанії могли поставити до Росії понад 300 вантажів, які могли бути використані для виробництва деталей транспортних засобів або боєприпасів.
Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.