Посол розповіла, як ЄС планує допомогти Україні з електрикою
Євросоюз планує збільшити потужність експорту електрики в Україну та постачати обладнання, щоб підтримати побиту російськими обстрілами українську енергосистему у холодну пору року.
Джерело: посол ЄС в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю "ЄвроПравді"
Деталі: За її словами, підготовка заходів для допомоги Україні триває вже кілька місяців.
Пряма мова Матернової: "Перш за все, ведуться активні переговори з ENSO-E, тобто із оператором Європейської континентальної електромережі, до якої підключені Україна і Молдова, про збільшення потужності з'єднання з вами".
Деталі: Вона уточнила, що йдеться не про розширення ліній для експорту, а про збільшення регуляторного ліміту для них, який зараз встановлений на рівні 1,7 гігавата, хоча технічно можливо отримувати більше двох гігават.
Крім того, ЄС виділив для України 200 мільйонів євро як гранти.
"Половина цих коштів піде через секретаріат енергетичного співтовариства у Відні, інша половина – через німецьку установу KFW. Один піде на підтримку "Укренерго", оператора енергосистеми. Інший – на ремонт українських ТЕС. Адже саме там можна отримати найбільшу кількість гігават генерації якнайшвидше. І на додаток, трохи коштів піде на ремонт відновлюваних джерел енергії", – розповіла Матернова.
Також вона нагадала і про постачання великого енергообладнання, що надходить Україні через Механізм цивільного захисту ЄС не тільки від країн-членів, а й інших партнерів. ЄС організовує логістику та оплачує її. За словами посла, через цей механізм Україна вже отримала більше 1000 великих промислових генераторів.
Вона додала, що просто зараз ЄС допомагає доправити до України великі турбін, які також допоможуть країні бути готовою до зими.
Матернова підкреслила, що нинішні приготування до зими доводять, наскільки Україні важливо інвестувати в розподілені, децентралізовані джерела енергії по всій країні, і що мала генерація має бути пріоритетом. А отже треба зацікавити у цьому місцеві громади і місцевий бізнес.
"Це те, що можуть робити не тільки великі енергетичні компанії та держава. Це може робити бізнес з інших секторів, інвестуючи у місцеве виробництво електроенергії, правда ж?
Біомаса, геотермальна енергія, акумулятори, відновлювані джерела енергії – я маю на увазі сонячні електростанції та вітряки. У все це треба інвестувати. Тоді у ви отримаєте суміш різних джерел електроенергії. Це робить систему найбільш стійкою", – підсумувала Матернова.
Посол вважає, що Україну чекає непроста зима, але ситуація не буде катастрофічною.
Дивіться повне інтерв'ю з Катаріною Матерновою про підготовку до зими, гроші на зброю та вступ до ЄС.
Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.