Опитування: Третина українців готові до територіальних поступок РФ заради миру
За даними соціологічного опитування, станом на жовтень до 32% зросла частка українців, готових до територіальних поступок Росії для досягнення мирних домовленостей, у той же час 58% громадян України виступають проти жодних поступок територій РФ.
Джерело: результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного у вересні-жовтні 2024 року
Деталі: Згідно з опитуванням, після травня 2023 року простежувалось поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок РФ. Так, до кінця 2023 року готовність до поступок зросла до 19%, у лютому 2024 року – до 26%, а у травні 2024 року – до 32%.
Соціологи зазначають, що між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася, тобто наразі 32% громадян готові до територіальних поступок РФ.
Водночас частка тих, хто виступає проти жодних територіальних поступок, відповідно, знижувалася до травня 2024 року і сягнула 55%.
Станом на початок жовтня 2024 року попри всі складні обставини більшість українців, або 58% виступали проти жодних територіальних поступок.
За даними опитування, серед тих, хто погоджується терпіти війну декілька місяців-пів року, 59% готові до територіальних поступок, серед тих, хто готовий терпіти 1 рік – 43%, а серед тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно – 21%. Водночас з 34% до 69% зростає частка тих, хто категорично проти жодних поступок.
Найвища готовність до поступок, згідно з опитуванням, серед тих, хто і не довіряють президенту, і вважають, що Захід хоче несправедливого миру від України (56% готові до поступок, 38% категорично проти).
Якщо ж у респондента "мішані" погляди (не довіряють президенту, але вірять у підтримку Заходу, або навпаки), то готовність до поступок уже стає нижчою і більше половини виступають категорично проти поступок.
Водночас найменше готові до поступок ті, хто зберігають і довіру президенту, і довіру Заходу. Серед них 69% категорично проти поступок (проти 24%, які готові до територіальних поступок).
Довідково: Всеукраїнське опитування громадської думки КМІС "Омнібус" було проведене упродовж 20 вересня - 3 жовтня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Всього було опитано 2004 респонденти, які на момент опитування проживали на території України.
За умов війни крім формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.