Німеччина бажає, щоб Пекін забезпечив гарантії щодо недопомоги Росії уникаючи європейських санкцій, тоді як Китай попереджає Берлін та Європу про можливість розриву економічних зв'язків з Китаєм під час зустрічі керівників дипломатичних установ двох країн у Берліні у вівторок.
Запроваджені санкції не повинні «підриватися обхідними шляхами», заявила на спільній прес-конференції міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
«Особливо важливо, щоб російські збройні компанії отримували товари військового призначення», - сказала вона, додавши, що всі країни, включаючи Китай, повинні вжити заходів, щоб зобов'язати свої компанії.
Бербок привітала нещодавній телефонний розмову президента Китаю Сі Цзіньпіна з президентом України Володимиром Зеленським і закликала Китай відіграти більш вирішальну роль у припиненні війни Росії в Україні.
З іншого боку, Китай висловив стурбованість у зв'язку з наростанням переговорів про те, що Європа «знижує ризик» своїх відносин з Китаєм.
Згідно з даними Державного департаменту США, зниження ризиків стосується концепції «фінансові установи припиняють або обмежують ділові відносини з клієнтами чи категоріями клієнтів з метою уникнення, а не управління ризиками».
«Якщо усунення впливу Китаю здійснюєтьться в ім'я усунення ризиків, то насправді це усунення можливостей, співпраці, стабільності та розвитку», — заявив міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган на спільній прес-конференції. «Ми повинні рішуче протистояти так званому вправі з роз'єднання та зберігати високий ступінь бдительності щодо нової холодної війни. Німеччина, Китай та Європа повинні об'єднати зусилля, щоб забезпечити стабільність та безперебійність глобальних виробничих та постачальних ланцюгів», — додав він.
Що кажуть інші лідери: канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму виступі в Європейському парламенті у вівторок закликав до більш різноманітних торговельних зв'язків з Європою, зокрема нових угод з такими країнами, як Мексика, Індія, Австралія та Кенія.
Президент Європейської ради Урсула фон дер Ляйен також закликала знизити ризики відносин ЄС з Китаєм за допомогою дипломатії, а не роз'єднанням, у своїй промові ще в березні перед тим, як вона відправилась на спільний візит до Пекіну з президентом Франції Еммануелем Макроном.
Візит Цінь до Берліна означає напружений тиждень китайсько-європейської дипломатії у блоку: Цінь вилітає до Парижа в середу, а потім до Осло, а Бербок відправляється до Парижа пізно ввечері у вівторок для очікуваної зустрічі з Макроном.
Джерело: CNN
Щоб залишити коментар, будь ласка, авторизуйтесь.